Áttetsző fejléc
Ez a sablon számos fejlécelrendezéssel rendelkezik, hogy megfeleljen a személyes ízlésének. A klasszikus fejléc navigációval középre vagy egy sorba helyezhető, de lehetősége van más elrendezések közül is választania. Hirdetéseit és bannereit is elhelyezheti a fejlécbe. Az elrendezés készítő segítségével az LTR vagy az RTL pozíciókat (balról jobbra vagy jobbra-balra) is kapcsolhatja. Ez a klasszikus fejléc rugalmas, átlátszó háttérrel rendelkezik, így kép, videó vagy színes blokk használható.
Teljesen rugalmas
Többcélú weboldal sablon, amely a biztos sikerhez készült. Kiváló, fejlett és sokoldalú egy következő generációs tervezés, mely új megközelítést kínál az állandóan változó követelményekhez.
Egyedülálló
Egyszerű, letisztult vezérlés, karbantartás az intuitív sablon és tartalomkezelővel és egy felhasználóbarát kezelőfelülettel.
Egyedülálló oldalépítő
A sablon elrendezése és oldalépítője előre definiált funkciókat és opciókat tartalmaz, amelyeket az oldalak fejlesztéséhez használhat. Használhatja vállalati vagy magán arculathoz. Blog, portfólió, vásárlás, ügynökség, cégarculat... Korlátlan felhasználási terület.
Fejléc háttérvideóval
Fejléc háttérvideóval
Fejléc háttérvideóval
Elfogytak a Föld 2019-es erőforrásai (bemutató cikk)
Évről évre egyre hamarabb jön el a túlfogyasztás világnapja, 2019-ben ez a dátum: július 29. Tehát kevesebb mint 7 hónap alatt elhasználtuk bolygónk egy évre elegendő erőforrásait. Mostantól a Föld hitelez nekünk. A WWF Magyarország mindenki figyelmét felhívja: csak közösen tudjuk megfordítani a tendenciát! Nincs még egy bolygónk, aminek az erőforrásait használni tudnánk.
A Global Footprint Network adatai szerint idén július 29-én lépi át az emberiség fogyasztása azt a szintet, amit a Föld egy év alatt képes újratermelni, illetve elnyelni. 2018-ban augusztus 1-jén, 2017-ben pedig augusztus 2-án jött el ez a nap. 1970-ben még csak december 23-án értük el a túlfogyasztás határát, azóta közel 5 hónappal korábban használjuk el a Föld egy évre elegendő erőforrásait.
„Ez azt jelenti, hogy minden évben túlhasználjuk a Földet, amely így kénytelen >>hitelezni<< nekünk. Ezt talán úgy érthetjük meg igazán, ha egy bankszámlához hasonlítjuk a természeti tőkét: ha a tőkénk egy bankban kamatozik, és a kamatokból élünk, akkor a tőke még unokáink számára is elegendő anyagi forrást biztosít majd. Ha ezzel szemben mindig tovább nyújtózunk, mint ameddig a takarónk ér, és a kamaton túl az alaptőkéhez is hozzányúlunk, az elkezd fogyni, és végül teljesen elfogy a számlánkon lévő pénz. Valahogy így kell elképzelni az otthonunkat, a Földet, és mindazt, amit nyújt nekünk. Még eltart bennünket a természeti tőke, de az extrém időjárási jelenségek, a biológiai sokféleség drasztikus csökkenése mind azt jelzik, hogy az ökoszisztémák összeomlása nincs messze” – mondta Antal Alexa, a WWF Magyarország kommunikációs vezetője.
Ez a dátum szimbolikus: azt a hatalmas nyomást fejezi ki, amelyet az emberi tevékenység az ökoszisztémákra gyakorol. Fogyasztásunkat tekintve jelenleg ugyanis úgy élünk, mintha 1,75 Föld állna rendelkezésünkre – pedig csak ez az egy van.
A Túlfogyasztás Világnapjának aktuális dátuma egy globális átlag, ami kontinensenként és országonként más-más képet mutat. Szomorú tény, hogy ma a világ népességének 80 százaléka olyan országokban él, ahol több erőforrást használnak fel, mint amennyit az ökoszisztémák meg tudnak újítani.
Európa még a globális átlagnál is rosszabbul teljesít: az európai túlfogyasztás napja idén május 10-ére esett, vagyis ha mindenki úgy élne, mint az EU tagállamaiban átlagosan, akkor a Föld éves tartalékai már ezen a napon kimerültek volna. Bár az uniós tagállamok ökológiai lábnyoma között nagyok az eltérések, egy dolog minden országra jellemző: egyikük sem működik fenntartható szinten. Magyarország az európai és a világátlag között helyezkedik el: hazánkban a túlfogyasztás határát ebben az évben június 14-én értük el, vagyis több mint 2,2 Földre lenne szükségünk ahhoz, hogy a természeti erőforrások fedezni tudják igényeinket.
„Hazánkban az energiafogyasztás jelenti a legnagyobb környezetterhelést, mivel annak döntő részét fosszilis energiahordozókból biztosítjuk. Ez teszi ki az ország ökológiai lábnyomának közel kétharmadát” – mondta Harmat Ádám, a WWF Magyarország Éghajlatváltozás programvezetője.
A rekorder ahogy tavaly, idén is Katar, ahol mindössze másfél hónap alatt, már február 11-én elérték a túlfogyasztás napját. Őket követi a tavalyelőtt még első helyen álló Luxemburg (február 16.), az Egyesült Arab Emirátusok (március 8.), Bahrein (március 10.), Kuvait (március 11.), az Egyesült Államok (március 15.) és Kanada (március 18.), Dánia (március 29.), Ausztrália (március 31.). A legkisebb ökológiai lábnyom olyan országokban mutatható ki, mint Marokkó, Kirgizisztán, Niger, Albánia vagy Pápua Új-Guinea.
Globális, országos és egyéni szinten is lépnünk kell! A világon mindannyian abból élünk, amit a természet nyújt a számunkra. Ha túlzott fogyasztásunk következtében ezeknek az erőforrásoknak nincs ideje megújulni, akkor kimerülnek a Föld tartalékai. Bolygónk biológiai sokfélesége rohamtempóban csökken, az éghajlatváltozás hatásai pedig egyre súlyosbodnak – ezért a Túlfogyasztás Világnapja egy fontos emlékeztető: a javulás érdekében sürgős lépéseket kell tennie az egész világnak, országos és egyéni szinten is.
Kormányaink és a vállalatok vitathatatlan felelőssége mellett mi, egyének is sokat tehetünk ökológiai lábnyomunk csökkentéséért. Fontos, hogy megfelelően szigeteljük otthonunkat: a rosszul szigetelt falakon, tetőn, padlón keresztül a hő 50 százaléka is elszökhet, de ha csak 1 fokkal csökkentjük a fűtés hőmérsékletét, háztartásunk akár 300 kg szén-dioxidot is megtakaríthat évente. Autózás helyett kerékpározzunk, gyalogoljunk vagy használjunk tömegközlekedést! Vásárláskor műanyagzacskó helyett vigyünk magunkkal vászonszatyrot vagy hátizsákot, és lehetőség szerint válasszunk olyan termékeket, amelyek nincsenek becsomagolva vagy csomagolásuk újrahasznosítható! Fogmosás, borotválkozás és mosogatás közben ne folyassuk feleslegesen a vizet, a papírral bánjunk takarékosan: ha nem muszáj, ne nyomtassunk, ha pedig mégis kell, akkor a papír mindkét oldalát használjuk! Környezetbarát tisztítószerek használatával is sokat tehetünk környezetünkért.
De a legfontosabb, hogy ne fogyasszunk többet, mint amennyire szükségünk van! Igyekezzünk tárgyaink élettartamát meghosszabbítani, amennyire csak lehet!
Képdoboz
Keresés
Elfogytak a Föld 2019-es erőforrásai (bemutató cikk)
Évről évre egyre hamarabb jön el a túlfogyasztás világnapja, 2019-ben ez a dátum: július 29. Tehát kevesebb mint 7 hónap alatt elhasználtuk bolygónk egy évre elegendő erőforrásait. Mostantól a Föld hitelez nekünk.
Címkék
Cikk - Kategóriák
-
‘Patio’ - Outstanding Flamenco Guitar
(313)
(Posts)
25 június 2019
Following has meticulously recorded six different acoustic...
-
Big Rethoric Hometown Ran
(457)
(Posts)
25 június 2019
Even the all-powerful Pointing from the countries Vokalia and...
-
Custom Post Format
(301)
(Posts)
25 június 2019
Flex is now with 8 post formats built-in for blogging: standard, video,...
Stílus és dizájn a maximumon
Professzionális tervezés látvány és elegancia. Kitűnő kialakítású, éles és merész, de egymást kiegészítő vizuális megjelenéssel párosul; a hangsúlyozott tipográfia és ikonográfia gazdag keretein belül.